England vs South Africa 3rd Test

Trzeci Test w meczu Anglii z Południową Afryką

Trzeci Test odbędzie się na The Oval w Londynie od 8 do 12 września 2022 roku. Będzie to ostatni mecz serii, która obecnie jest wyrównana 1:1.

Anglia wygrała pierwszy Test na Lord’s, a RPA wygrała drugi na Old Trafford.

RPA wygrała losowanie i zdecydowała się na grę. Anglia wygrała serię aszami w drugiej połowie z Deanem Elgarem, Keeganem Petersenem i Rassieem van der Dussenem, którzy strzelili półwiecza.

Południowa Afryka odpowiedziała dobrze w drugiej połowie dzięki połowie wieków Khayi Zondy i Temby Bavumy, ale Anglia zdobyła przewagę przed przerwą dzięki dwóm późnym bramkom Olliego Robinsona.

Anglia straciła szybko trzy bramki w drugiej kolejce, ale Jonny Bairstow uratował gospodarzom dzień, zdobywając 49 nie na wyjściu przed przerwą.

Bairstow kontynuował walkę w trzeci dzień, zdobywając 114 punktów, a Ben Stokes zdobył 47 punktów, co pozwoliło Anglii na ustalenie 161-biegowej przewagi.

Południowa Afryka straciła trzy wczesne bramki w czwartej kolejce, ale wieczór należał do Elgara, który zdobył 77 nie na wyjściu, prowadząc RPA do 134/3 przed przerwą.

Anglia zredukowała RPA do 224/9 w piątej kolejce, ale znowu to Elgar przejął kontrolę, osiągając 127 nie na wyjściu, prowadząc RPA do 284, co było o 123 mniej niż Anglia.

Anglia straciła wcześnie trzy bramki w drugiej połowie, ale świetne partnerstwo Stokesa i Bairstowa odrodziło nadzieje Anglii.

Para dodała 126 dla czwartej bramki, a Bairstow zakończył zawody z 29 bramkami bez straty.

Stokes kontynuował walkę w siódmej kolejce, zdobywając wieczorne 49 nie na wyjściu, gdy Anglia wygrała mecz z siedmioma bramkami i wyrównała serię 1:1.

Publiczność będzie miała nadzieję, że trzeci Test będzie równie emocjonujący jak dwa pierwsze mecze serii.