Filipiny - Pinoyliga Cup

Filipiny - Puchar Pinoyligi

Puchar Pinoyligi to coroczny turniej koszykówki na Filipinach. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów koszykarskich w kraju, a biorą w nim udział najlepsze kluby i reprezentacje.

Puchar Pinoyligi został założony w 2013 roku przez Stowarzyszenie Koszykówki Filipin (SBP). Pierwsza edycja turnieju odbyła się w Manili, a zwycięzcą została drużyna San Miguel Beermen.

W Pucharze Pinoyligi bierze udział 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. W każdej grupie rozgrywane są mecze każdy z każdym, a po dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Półfinały i finał rozgrywane są w systemie pucharowym.

Puchar Pinoyligi jest bardzo popularnym wydarzeniem na Filipinach. Mecze są transmitowane w telewizji na żywo, a trybuny są zawsze wypełnione po brzegi. Turniej jest również bardzo ważny dla koszykarzy, ponieważ zwycięstwo w nim może otworzyć drzwi do kariery w NBA.

Ostatnim zwycięzcą Pucharu Pinoyligi jest drużyna San Miguel Beermen, która pokonała w finale zespół TNT Tropang Giga.