Euro Basket - Kobiety - Kwalifikacje 11/07 17:00 3 Hiszpania - Kobiety v Niderlandy - Kobiety - View
Euro Basket - Kobiety - Kwalifikacje 11/10 17:00 4 Austria - Kobiety v Niderlandy - Kobiety - View
Euro Basket - Kobiety - Kwalifikacje 02/06 17:00 5 Niderlandy - Kobiety v Chorwacja - Kobiety - View
Euro Basket - Kobiety - Kwalifikacje 02/09 17:00 6 Niderlandy - Kobiety v Hiszpania - Kobiety - View

Reprezentacja Holandii w koszykówce kobiet – drużyna, która reprezentuje Holandię w koszykówce kobiet. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Holenderski Związek Koszykówki.

Reprezentacja Holandii w koszykówce kobiet jest drużyną narodową Holandii, reprezentującą ją w międzynarodowych turniejach koszykówki kobiet. Drużyna jest zarządzana przez Holenderski Związek Koszykówki.

Holenderska drużyna narodowa kobiet po raz pierwszy wzięła udział w głównym turnieju w 1968 roku, kiedy to zajęła 10. miejsce na Mistrzostwach Europy w koszykówce kobiet. Od tego czasu drużyna regularnie brała udział w najważniejszych turniejach międzynarodowych, w tym w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Największym sukcesem drużyny był srebrny medal na Mistrzostwach Europy w 2011 roku. Wtedy Holenderki przegrały w finale z Rosją 59:69. W 2017 roku zdobyły brązowy medal na tym samym turnieju.

Do znanych holenderskich koszykarek należą Margo Dydek, Inge Kramer i Ann Wauters.